K současné společensko-politické situaci

Aktuálně největším vítězstvím militantního islamismu je rozdělení naší společnosti. Šovinisté a obránci lidských práv se vzájemně vyhubí jak bratři v Čapkově Matce. V Čechách se ušetří na výbušninách, my si to tradičně rozdmycháme sami.

Dřív mi dělalo problém v naší atheistické Praze vysvětlit žákům, o co se vlastně lidé mlátili v reformaci a třicetileté válce. Dnes mi dělá problém pochopit, jak naše atheistická země volá do boje proti islámu, který prožívá totéž, co náš národ Jana Žižky absolvoval v 15. století.

Žijeme v době paradoxů. V Osmašedesátém se tu řvalo „Ivan, go home!“, a dnes sahá velikaja Rus až do Karlových Varů. Mladí lidé ráno bez americké písničky z čínských sluchátek ani netrefí do metra. Nejčastější příjmení na naší škole je Nguyen, s některými z nich je problém se domluvit. Proč také, tuhle jsem v papírnictví ani nekoupil krepák, protože obsluhující Ukrajinka nevěděla, co to je. Nedávno se dokonce jeden můj ruský absolvent s maďarskou občankou a českým trvalým pobytem rozčiloval, že naše společnost je nějak moc „multi kulty“. Ale jak má někdo na hlavě hadr, najednou je oheň na střeše. Před sto lety to byla jarmulka.

Weboví blogeři a rozesilatelé hoaxů jistě nenasdílejí informaci, že problémové chování migrantů není způsobeno islámem, ale mentalitou Orientálců. Např. hrubé chování k ženám se v oněch kulturách v mnohém vrátilo ke stavu před Mohamedem, který se to snažil zlepšit. Jestli se však někdy octnu tváří v tvář tomu, kdo za touto kampaní stojí, nejspíš nebudu v situaci, kdy bych mu mohl připomenout nedostatky v dějepisných znalostech…

Mám sen o ideální společnosti, zbavené americké globální kultury, romské kriminality, islámského terorismu, ruské rozpínavosti, německého kapitálu, čínských součástek, vietnamských tržnic, nigerijské mafie… Zbude jen naše poctivá česká malost. A ta nás zahubí stejně spolehlivě jako výše uvedené.